Tekrar Anlam Kazanmak

0
44
boşluk hissi

Hayat bazen çok anlamsızlaşıyor ve insan ne yapacağın bilemiyor. İşte tam bu noktada insan boşluğa düşüyor ve yaptığı her şey ona anlamsız gelmeye başlıyor. Önceden zevk aldığı şeyler şimdi ona zevk vermiyor. Bir türlü bıkkınlık geçiriyor ve zamanını boş şeylere harcıyor. Fazla uzatmadan sebeplerine geçelim.

İnsanlar ve siz bir sistemin parçasısınız. Bu sistem üzerinde yaşar ve ölürsünüz bu durum dünyanın sonuna kadar devam edecek gibi gözüküyor. Sevdiğinizi zannettiğiniz şeyleri aslında siz sevmiyorsunuz. Sistem öyle bir şey ki size neyi nasıl dayatılacağını çok iyi biliyor. Sistem dediğim şeyler sizin beyninizde bırakılan görüntüler. Mesela Apple kullanmak, Starbucks ta kahve içmek ve Lacoste ürünü şeyler giymek. Bunlar çoğu insan insan için prestij simgesi olarak gözükmektedir. Beyninizde oluşturulan bu imajlar gerek reklam gerek toplum tarafından yenilenerek devam ediyor ve firmaların size kendini pazarlamasını sağlıyor. Diyeceğim o ki bencil olup işinize geleni kullanın, alacağınız her şeyde bencillik yapın ve o şekilde satın alın.

Sistem bir yana kişi kendi içinde boşluk ve bıkkınlık yaşaması durumunda çözüme gidelim. Herkesin beyni vardır 🙂 Bu beyin herkeste aynı çalışmakta ne yazık ki. Dolayısıyla bu durumu sizin gibi birçok kişi yaşamakta ve çözüm aramakta.

Beyin Dopamin ve Serotonin salgılayarak mutluluk ve rahatlama hissi ortaya çıkarır. Yeni yaptığınız veya başladığınız her işteki başarı size mutluluk verecektir. İlk başlarda beyin bunu çok sever fakat bu durum tekrarlandıkça eskisi kadar bu hormonları salgılamadığı için mutlu olamazsınız. Buda daha fazlasını istemenizi sağlar. “İnsanın doğasında vardır daha fazlasını istemek.” lafı buradan gelmektedir.

Bu durumu herkes çokça yaşıyor, sevdiği iş dahi olsa bir müddet sonra ondanda sıkılıyor. Sahip olmak istediği o arabayı alan adam ilk heyecanını zaman geçtikçe devam ettiremiyor.  Size vereceğim tavsiyeler madde halinde şöyle olacak;

  • Hobi edin
  • Dil Öğren
  • Her Gün Yeni Biri ile Tanış
  • Kitap Oku
  • Fikirlerini Paylaş

Yukarıda sıraladığım her maddeyi kendinize uygularsanız hayatınızdaki değişiklikleri fark edeceksiniz. Hayatınız tekrar anlam kazanacak.

Bu yazıda sistemin sizi nasıl yönettiğini ve kişisel bıkkınlığı açıkladık. Size dayatılanlar konusunda bencil olmanız gerektiği ve duygusal olarak bıkkınlığa iyi gelecek hayatınıza tekrar anlam kazandıracak 5 maddeyi incelediğimiz yazının sonuna geldik.Okuduğunuz için teşekkür ederim. Kendinize nice iyi bilgiler katacağınız günler dileğiyle hoşça kalın.

Cevap bırakın