Sorunlar!

0
29
sorun

Sorunlar ilişkiler veya kişisel olarak olabilir. Kişisel olarak yaşanan sorunlar genellikle psikolojik etmenlerden dolayı yaşanmakta. Bu yazıda kişisel bir yana ilişkisel olarak sorunlardan bahsedeceğim. Fazla uzatmadan konuya gireyim.

İlişkiler den kastım sadece aşk olarak değil ilişkiyi genel olarak insanlar arasındaki ilişki olarak tanımlayacağım. İlişkiler karşılıklı çıkarlar üzerine oluşur. Bu çıkarlar birbirlerine karşı dönerse yani dostluk dediğimiz kısım oluyor burası, mükemmel bir bağ oluşturuyor. Birbirine dönüyor derken onun yerine onu düşünmek gibi şeyler. Kişiler arasındaki ilişkilerinizi şekillendirirken sizin sevmediğiniz şeyleri merak ettirmeyecek seviyede şekillendirin. Çünkü ilerisi durumlarda biz buna sınırı aşmak diyoruz, birbirlerini bir müddet sonra kırmaya başlıyorlar. Öncesinde yaşadıkları onca şeyi unutup o anki olaya odaklanıyorlar ve sonuç çoğunlukla hüsran oluyor. Fakat belli sınırlar çekip ve o sınırlar içerisinde yürüttüğünüz ilişkileriniz daha kuvvetli oluyor.

Gelelim sorunların kaynağına. Sorunların kaynağı sensin. Neden mi? hep sen haklı değil misin ? hep sen doğruyu savunmuyor musun? karşındaki kişi her ne derse desin sözünün arkasında durmuyor musun? Ki karşındaki kişiler sizin yakınlarınız olduğunu var sayarsak onların fikrinin bir önemi yok değil mi? Kendi fikir ve düşüncelerimizin olması çok önemli bununla birlikte bu düşüncelerinizi kontrol etmenizde gerekiyor. Empati yapmak bu durumda çok önemli. Karşınıza ilgi göstermiyorsunuzdur, önemsemiyorsunuzdur veya kendi fikirlerinizi onun üzerinde tutuyorsunuzdur. Bu şekilde davranış gösterdiğinizin farkına bile varmazsınız, kişiliğinize oturmuştur ve farkında olmadan sorun açarsınız. Benim için,sizler için geçerli olan bu şeyi kırmanın tek bir yolu var. Onuda diğer paragrafta detaylı anlatacağım.

Yalnız Kalmayı Bilmek bunu yapabilen insan genel olarak iyi düşünebilen, olayları iyi bir şekilde değerlendiren ve kendi sorunlarının farkına varan insandır. Türk milleti yalnız kalmayı sevmez, biryere giderken veya birşey yaparken yanında illaki birini götürür ve yalnızlık yaşamamak ister. Bu yüzden kişiler kendi sorunlarını görmez, yaratıcılığı kaybolur ve dahası… Yalnız kalmayı bil…

Bunun dışında farkındalığını arttırmak için dizi film izle,kitap oku ve en önemlisi bir şeyler yaz. Yazımı okuduğun için sana çok çok teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kal…

Cevap bırakın