Kararsızlık

0
30
kararsızlık

Herkesin temel problemi kararsızlık, kişinin hedefini kestirememesi veya belli seçenekler arasından en doğrusunu seçememesine sebep olmakta. Bu durum ilişkilerinizde ve ortamda size negatif bir görünüm katacaktır. Kimse kararsız birini sevmez, kendisi kararsız bile olsa ve size farklı anlamlar yüklerler. Bunları nasıl atlata bileceğiz uzatmadan konumuza inelim.

Kararsızlık kişisel bir problem değildir aslında. Kararınızı çevrenize bağlamışsınızdır, sürekli başka birisini düşünüyorsunuzdur. Eğer gidersem o yalnız kalacak, eğer bu işe girersem o kötü düşünebilir gibi gibi şeyler sizi kararsızlığa iter. Aslında fazla düşünmek sizi kararsız kılar. Fazla düşünüp bir karar çıkarmaya kalkarsanız, kişilerin çıkarlarını isteklerini düşünürseniz ve kendinizi tamamen ortadan çıkarırsanız kararsızlık sizi kötü duruma düşürecektir. Bu tarz şeylerde herkesin ortak kararını almayı deneyin birisi bunu sevmem diğeri bunu sevmem diyorsa ikisininde seveceği yeri seçmek sana düşer çünkü sana fark etmez iki yeri de seviyorsun dur. Yada ikili ilişkilerinizde biriniz a yere diğeriniz b yere gitmek istiyor yada farklı bir karar alıyor burada ortak kararı vermek size düşüyor. Neden bu kadar örneklendirdim ona gelelim. Çünkü cinsiyet farketmeksizin herkes karar veren kişiyi sever bilinç altında öyle kodludur. İlişki konularında karar vermek bu şekilde basittir. Fakat kişisel hedef veya gelecek konularında bu kadarda kolay değildir.

Kişisel hedefleriniz veya geleceğiniz konusunda seçimler yapmanız gerekir veya harekete geçmeniz gerekir. Fakat bunları yapsanız da mutlu olamayacağınızı düşünürsünüz ve konfor alanınızda kalırsınız. Çok haklısınız istediğiniz şeyi elde edince tamda mutlu olmayacaksınız fakat sizde bir eksiklik var. Bu şekilde düşünüyorsanız sizde çok büyük eksiklik var mesela sevgi olabilir,ailevi bir durum olabilir yada korkuyor olabilirsiniz. Bunlar bir eksikliktir ve bunların bir çaresi yoktur. Çünkü siz harekete geçmeyip yerinizde durduğunuz zaman size bunlar gelmeyecekler. Hareket etmeniz gerekir. Çok sevdiğim bir söz var: “Bazen hayat otobüsün sol tarafında giderken, sağ taraftakileri kaçırmak gibidir.” Bu söze istinaden hareket ederken fırsatlarınızı da gözlemleyin, etrafınıza bakın belki eksikliğiniz oradadır 🙂 Kişisel olarak çözümünüz tamda bu hareket etmek. Başka bir çare yok, şuan ki hedefine ulaştın diyelim ve istediğin gibi olmadı. Başka hedefler edin, hayatının sonuna kadar hareket et. Hareket eden çok fazla şey görür oturanlara bakarak. 

Bu yazımızda kişisel kararsızlık probleminizden, ilişkileriniz arasındaki kararsızlıklara örnekler vererek çözüm üretmeye çalıştık. İlişkiler arasında fazla düşünmemeniz gerektiğini ve ortak bir karar almanızı tavsiye ederken. Kişisel probleminizde hareket etmenin ve bu sayede çok şeyi göreceğinizden bahsettik. Eğer hareketsiz kalırsanız çözüme gitmek yerine konfor alanınızda boğulur alırsınız. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Cevap bırakın