İçininizin Dışa Vurumu (Mikro İfade ve Bedensel Dil)

0
71
mikro ifadeler

Tüm insanlar o an ne hissederler ise yüzlerinde mikro ifadeler şeklinde dışa vurulur. Bu sayede karşınızdaki kişinin bir sıkıntısı olup olmadığını,yalan söylediğini veya size çıkarcı yaklaştığını anlayabilirsiniz. Bunu okumak büyük bir marifettir ve arkasında kafanıza takmayacağınız bir sebep yoksa öğrenemezsiniz. Ayrıca bunu kontrol etmek te imkansızdır. Bunu bilen birisi karşısındaki kişiye “bir sorunun var mı?” dediğinde karşıdaki kişi sorununun olmadığını söylüyor ve mimikleri bunu doğruluyorsa %90 tahmin edebilir.

İnsan mikro ifadeleri kontrol edemiyor haliyle bedeninin kontrol etmeye çalışıyor. Bu korktuğu zamanlar kıpırdamadan durmasını,yalan söylerken gözlerini kaçırmasını veya bunun farkında ise sürekli size bakmasını sağlayan şeydir. Genellikle bunu da insanlar %50 oranında doğru yapabiliyorlar.

Giyim kuşam olarak dışa vurumlar da olabilir. Kişinin ruh hali nasıl ise ona göre giysiler giyebilir. Gün içerisinde seçtiği renkler ve anlamlarını kendisi bilmese de bilinci onları ruh haline göre beğenmektedir. Kişilerin giyimlerinde seçtiği renkler size ruh halinin nasıl olduğu konusunda bilgi verebilir.

İnsan içindeki sıkıntılarını veya ruh halini kelimeleri ile de anlatabilir. Çok az ve öz konuşanlar içinde çok düşünceli kişiler. Karşınızda ne diyeceğini bilemeyenler aşık veya heyecanlı. Kelimeleri ve ses tonu gayet iyi bir insan ise kendine güvenen ve yaptığı şeyi biliyor  anlamı katılabilir. Bu şekilde kategorileştirmek sizlere kalmış.

Yukarıda bahsettiklerim içinizin dışa vurumudur ve bunları istemsiz olarak yapmaktayız. Bununla birlikte bunların farkında olup, karşınızdaki kişiyi okumaya çalışırsanız. Karşınızdaki kişinin ne istediğini veya neye ihtiyacı olduğunu anlayabilirsiniz ve ona göre hareket edebilirsiniz. İlişkileriniz güzel gider, iş yapıyorsanız müşterilerinizi anlar ve arada sırada kendiniz hakkında da bilgiler edinebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Kendinize çok şeyler katmanız dileğiyle..

Cevap bırakın