Ben Mustafa DEĞİRMENCİ, 20 yaşında olup Kayseri’de yaşamaktayım. Küçük çocukken bile farkımı, hırsımı ve pes etmemeyi göstermeyi başaran biriyimdir. Küçükken bilgisayar ile tanıştım, o zamanlar çocukluk aklı oyunlar oynadım ve üç dört yıl kadar böyle devam ettim. Aklım başıma yavaş yavaş geldiği dönemlerde hafif oyun oynardım hafif de çalışmalara başlamıştım. Lise dönemi benim için dönüm noktası oldu, bölümüm Bilişim Teknolojileri alanıydı ve alanın hakkını veren hocalarım vardı. Lise boyunca robot geliştirip yarışmalara katılmaktan tutun, TÜBİTAK yarışmalarına kadar her türlü girişimi denedik. TÜBİTAK yarışmalarına 3 kez başvurduk ve belge eksikliği olduğu için reddedildik. Bu moralimizi hiç bozmadı, devam ettik ve kendimizi geliştirdik.

Lise dönemim bitti ve artık boştum. Kendimi geliştirecek çok zamanım olacaktı ki oldu da, bu süreçte mobil oyun geliştirmekten, uygulama geliştirmeye birçok şey öğrendim ve kendimi geliştirdim. Aynı zamanda yazılım öğretmeyi amaçlayan projemiz ile Kayseri de düzenlenen “Benim İşim Girişim” yarışmasına katıldık, 300 katılım arasından seçilen 10 kişi içine girdik ve 6 aylık süreçte prototip geliştirdik ve bu konuda maddi manevi birçok destek aldık. İki kişi çıktığımız bu yolda ekip eksikliğimiz yüzünden, yazılım geliştirmeyi,tasarımları,senaryo tasarımını ve bunun gibi birçok şeyi iki kişi olarak sürdürdük. Bu sayede kendime tasarım yeteneği ve yeni alanda geliştirme yapabileceğim beceriler kattım. Çok güzel ve verimli geçen bu sürecin sonunda ilk üçe giremedik fakat, buralara gelebilmek bile bize yetmişti.

 

Şuanda alanımdan farklı bir alanda üniversiteye gitmekteyim. Hayatta yaşadığım her şey bana bir şeyler katıyor, veya ben öyle görüyorum. Kötü olay yaşasam bile içinden kendime bir şeyler çıkartıyorum ve bu şekilde gelişiyorum. Okuyan var ise kendisi de yapabilir. Yazıya yapabildiğim her şeyi eklemek istemedim, blogumu takip ederek anlarsınız.