Fırsatları Görmek

0
58
fırsat kaçırma

Hayatımıza birçok fırsat girip çıkmaktadır. Bizler bu fırsatları çoğunlukla görmezden geliriz ve yaşamaya devam ederiz. Fırsat dediğim şeylere örnek vermem gerekirse doğru kişi,iş,arkadaşlıklar vs. şeyler. Bu türlü fırsatları görmek için farkındalığınızın artması gerekiyor bu da çok basit bir şey değil. Fazla uzatmadan yazımıza geçip sizlere fırsatları nasıl göreceğiniz hakkında tecrübelerimi paylaşacağım.

İlk olarak fırsatlar hiç ummadığınız anda gelirler ve öylece giderler. Sizlerin her zaman gözlerinizi açık tutmanız, her şeyi fırsatmış gibi değerlendirmeniz gerekmektedir. Birisi sınıfta size yaklaştıysa ve size ilgi duyuyorsa onu fırsat olarak görebilirsiniz belki ileride size not verebilir. Arkadaş olup onunla vakit geçirebilirsiniz, kız veya erkek hiç fark etmez. Fakat bunun dozajı vardır ve menfaatçilik kısmına geçmemeniz için sizinde onlara bir şeyler vermeniz gerekmektedir. Nede olsa her şeyde az da olsa karşılık olmak zorunda. Buna bizler kişinin network ağı olarak isimlendiriyoruz.

İlişkilerde fırsat nasıl olur ? en çok merak edilen şey de budur. İster erkek olun ister kadın hiç değişmeyen bir kural vardır. Karşınızdaki kişi size ilgi duyuyorsa, sizin için her şeyi yapmaya hazır ise ve sizin kriterlerinize uyuyor ise ona kesinlikle şans vermelisiniz. Bu devirde gerçekten seven insan bulmak çok zordur ve hele ki kızlar için bu durum çok zordur. Karşınıza çıkan kişi sizi önemsiyor, konuşurken gözlerinize bakıp gözlerini kaçırmıyor ise ve özellikle sizle konuşurken çok çekingense gerçekten size gönlünü kaptırmıştır. Bunu bir erkek olarak kızlara söylüyorum, kızlarda ise durum biraz farklı. Benim gözlemlediğim kadarıyla kızlar sevgilerini fazla belli etmiyorlar, erkek ile uğraşıyorlar ona göndermelerde bulunuyorlar. Fazlada bir şey gözlemleyemedim doğrusu 🙂

Fırsatlar beklemediğiniz bir anda gelir ve öyle kalır. Siz onları yakaladığınızda anlam bulur. İlişkilerde doğru kişiyi bulmak bu devirde zordur ama fırsatı değerlendirirseniz mutlu olursunuz. Normal hayatta arkadaşlık edinmekte bir fırsattır, gelecekte size bir şeyler katabilecek arkadaşlar(network) edinin. İş konusundaki fırsatlarınızı oluşturduğunuz networkunuz oluşturabilir yada ansızın gelen bir fikir sizin için fırsat olabilir. Onu görüp, değerlendirip hemen faaliyete geçmeniz gerekmektedir.

Fırsatları görmeniz için birkaç tavsiyem olacak ve ardından konuyu kapatacağım. İlk olarak farkındalığınızı arttırmak için kitap okuyun. İkinci olarak tek başınıza dışarıda zevk aldığınız aktiviteleri yapın. Üçüncü olarak ise doğru arkadaşlar seçin ve onlarla vakit geçirin. Dört ve son olarak ta sürekli çalışın, nefsinizi yenin ve konfor alanınızdan çıkın.

Cevap bırakın