Düşünce Yönetimi 🧠

0
16
Düşünce yönetimi

İnsanlar bazı durumlarda kafalarına çok fazla şey takar ve takılırlar. Genellikle zeki insanlarda daha fazla görülen bir durumdur. Kişi istediği şeyin olmamasını o kadar düşünür ve yorumlar ki, düşüncesinin içinde kaybolur. Durum A iken ABC olur. Hiçbir zaman gerçekleşmemiş şeyler düşünür ve kendine bir alan yaratır. Alandan kurtulmanın ve gerektiği zaman o şeyi zihninden atma yolunu sizlere paylaşacağım.

Düşündüğünüz şey almak istediğiniz eşya olabilir, flört aşamasındaki partneriniz olur veya herhangi bir şey. Ne yaparsanız yapın düşüncenizden çıkmazlar, sürekli aklının bir köşesinde kalırlar. Bundan kurtulmanın birkaç yolu var. İlk başta bir şeyler ile uğraşman gerekiyor, hobi edinmen gerek yani. İkinci olarak sürekli kötü şeylere odaklanmayın, alacağınız şey geç olacak olabilir, flörtünüz ile sıkıntınız olabilir veya herhangi bir insan ile. Bir objeye erişmeniz için para yada zaman gerekir ve eninde sonunda ulaşırsınız. İnsan ilişkilerinde bu durum çok sıkıntılı noktalara kadar gidebilir. Unutmayın karşınızdaki de sizin gibi bir insan, empati yapın ve size neden böyle davrandığını kendi düşüncelerinizden bağımsız yargılayın. Hata sizde de olabilir karşınızdakinde de. Bu olayda en önemli çözüm empati ve bir hobi edinmek.

Yukarıdaki dediklerimi yaptığınız zaman düşüncelerinizin karşısına geçebilirsiniz. Düşüncelerinizi yönetmek istiyorsanız ne yapacaksınız ? Başka bir şey düşünmek istiyorsun, başka bir şey yaşamak istiyorsun. Öncelikler edinmek istiyorsun, beklentine her ne olursa olsun beklediğin şey olmadan da yaşıyordun geçmişte. Aynı şekilde davran ve bunu düşünerek hareket et. Kendine sorular sor!

Cevap bırakın